Szukasz firmy? Szukaj na Yelp.pl albo przejdź do Yelp dla właścicieli firm

Centrum wsparcia

 
How can we help?
Jak zaktualizować status rezerwacji w Yelp Reservations?

Należy zaznaczyć, że ta funkcja jest obecnie dostępna jedynie w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie, a wsparcie udzielane jest w języku angielskim.

Możesz aktualizować status stołów, aby być na bieżąco z rezerwacjami gości niezależnie od tego czy ich rezerwacja jest za tydzień czy są w tym momencie na miejscu - jest dostępnych kilkanaście statusów do wyboru.

Aktualizacja statusu rezerwacji

Wystarczy zajrzeć do szczegółów rezerwacji - możesz to szybko zrobić z kilku miejsc na stronie bądź z aplikacji:
  • Jeżeli rezerwacja jest aktualnie w widoku piętra, kliknij/wybierz stół z zakładki Piętro (Floor tab)
  • Kliknij/wybierz rezerwację z listy Rezerwacje (Reservation list) - nadchodzące/aktualne/wszystkie albo zakładkę Listy czekających (Waitlist) u góry po prawej stronie w zakładce Piętro (Floor tab)
  • Kliknij/wybierz rezerwację z zakładki Rezerwuj (Book tab)
  • Kliknij/wybierz rezerwację z zakładki Siatka (Grid tab)
Po kliknięciu/wyborze konkretnej rezerwacji z jednego z powyższych miejsc pojawią się szczegóły dot. rezerwacji i możesz kliknąć/wybrać pole statusu. Można wybrać z następujących możliwości: Niepotwierdzona, Potwierdzona, Zostawiono wiadomość, Brak odpowiedzi, Zły numer, Część przybyła, Wszyscy przybyli, Jedna strona, Opóźnienie, Częściowo miejsca zajęte, Goście zajęli miejsca, Przystawka, Danie główne, Deser, Stół sprzątnięty, Rachunek przyjęty, Rachunek zapłacony, Zakończone, Rezygnacja klienta, Odwołane przez restaurację, Brak wydarzenia.

Wybierając status z tej listy na urządzeniu iPad natychmiast nastąpi aktualizacja, natomiast w wersji internetowej musisz kliknąć Zapisz (Save) u góry strony. Należy pamiętać, że po wyborze "Zakończone", "Brak wydarzenia", "Rezygnacja klienta" czy "Odwołane przez restaurację" spowoduje usunięcie rezerwacji z piętra.