Szukasz firmy? Szukaj na Yelp.pl albo przejdź do Yelp dla właścicieli firm

Centrum wsparcia

 
How can we help?
Jak funkcjonuje widok siatki planu rezerwacji w Yelp Reservations?

Należy zaznaczyć, że ta funkcja jest obecnie dostępna jedynie w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie, a wsparcie udzielane jest w języku angielskim.

Siatka wspomaga planowanie konkretnych aktywności w Twojej restauracji. Dzięki niej możesz zobaczyć całą zmianę i lepiej zaplanować poszczególną zmianę w prosty i przejrzysty sposób. Możesz nawet utworzyć albo edytować rezerwacje w widoku siatki, aktualizować statusy rezerwacji i zaplanować przyszłe zmiany.

Jak nawigować w układzie siatki

  • Pasek stołów (Tables Bar): kolumna po lewej stronie, w której znajduje się każdy stół
  • Komórki stołów (Table Cells): zawierają nazwę każdego stołu i możliwą, maksymalną liczbę gości
  • Czas (Timeline): pasek wzdłuż górnej części, który wyświetla segmenty czasu w odstępach co 15 minut
  • Aktualny czas (Current Time): czerwona, pionowa linia, która pojawia się, kiedy obecny czas jest w podglądzie 
  • Przycisk zmian (Shift Button): użyj strzałek lub kliknij/wybierz datę u dołu, aby wybrać dzień/zmianę

Jak unikać pokrywających się rezerwacji

Widok siatki pomaga zidentyfikować pokrywające się rezerwacje i optymalizować konkretne aktywności w Twojej restauracji. Dzięki tej funkcji od razu zobaczysz, kiedy różne rezerwacje całkowicie się pokrywają, zachodzą na siebie częściowo oraz kiedy ich czas trwania jest wydłużony.
  • Całkowicie pokrywające się rezerwacje (Completely overlapping reservations): żółta kartka Pokrywające się rezerwacje pojawi się, kiedy rezerwacje całkowicie na siebie nachodzą. Kliknij/wybierz, aby zobaczyć każdą rezerwację z osobna i w razie potrzeby edytuj. 
  • Częściowo pokrywające się rezerwacje (Partially overlapping reservations): zachodzące na siebie rezerwacje bedą miały żółtą kartkę wyświetloną na siatce. Kliknij/wybierz, aby zobaczyć każdą rezerwację z osobna i w razie potrzeby edytuj. 
  • Wydłużony czas rezerwacji (Duration exceeded): jeżeli osoba przedłużyła czas swojej rezerwacji i to prowadzi do zazębienia z kolejna rezerwacją to zostanie to wyświetlone na czerwono.