Szukasz firmy? Szukaj na Yelp.pl albo przejdź do Yelp dla właścicieli firm

Centrum wsparcia

 
Yelp Support Center

Jak są uporządkowane wyniki wyszukiwania?

Należy pamiętać, że niektóre funkcje mogą nie być dostępne poza Stanami Zjednoczonymi i Kanadą oraz że usługa Yelp Advertising jest obecnie dostępna jedynie w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Staramy się wyświetlać najbardziej przydatne i odpowiednie wyniki w odpowiedzi na wyszukiwania klientów. Użytkownicy mogą sortować wyniki wyszukiwania na wiele sposobów. Yelp posiada kilka filtrów, które użytkownicy mogą zastosować, aby zawęzić wyniki wyszukiwania. Zazwyczaj na początku pokażemy reklamy oraz wyniki sponsorowane (opłacone przez naszych reklamodawców), a następnie wyświetlimy wszystkie wyniki wyszukiwania (ponumerowane i nieopłacone) w odpowiedzi na Twoje zapytanie. Możemy prezentować również reklamy gdzie indziej, w wyznaczonych działach na stronach z wynikami wyszukiwania.

Opcje sortowania na Yelp uwzględniają:

  • “Polecane”: Ta opcja domyślna porządkuje wyniki wyszukiwania w oparciu o liczbę różnych czynników, uwzględniając wyszukiwane hasła przez użytkownika, odległość, rankingi, dane o zaangażowaniu użytkownika oraz recenzje firm, które pasują do zapytania. Ta opcja sortowania kładzie nacisk na dane dostępne wyłącznie u nas, jak informacje z transakcji wykonanych przez Yelp (takie jak wizyta w spa, zapytania ofertowe lub rezerwacje w restauracjach). Na przykład, w oparciu o te dane rozważymy możliwą dostępność sprzedawcy usługi, kiedy szukasz firmy w okolicy.
  • “Najlepiej oceniane”: Ta opcja sortowania układa kolejno wyniki wyszukiwania kładąc nacisk na ogólną ocenę według gwiazdek firm, które pasują do zapytania.
  • “Najczęściej recenzowane”: Ta opcja sortowania układa kolejno wyniki wyszukiwania kładąc nacisk na ogólną liczbę recenzji firm, które pasują do zapytania.
  • “Dystans”: Ta opcja sortowania, dostępna w aplikacji mobilnej Yelp, układa kolejno wyniki wyszukiwania kładąc nacisk na odległość pomiędzy Tobą a firmą, która pasuje do zapytania.

Kiedy w wyniku określonego wyszukiwania pojawi się informacja, że użytkownik chce umówić się na wizytę, zamówić dostawę z jedzeniem, zarezerwować stolik w restauracji, albo inaczej przeprowadzić transakcję z firmą, możemy ograniczyć wyniki wyszukiwania do firm, które w naszej ocenie jak najszybciej spełnią te wymagania (możemy zostać wynagrodzeni, za włączenie tych zapytań). Na przykład, kiedy szukasz “reservations” na Yelp, przefiltrujemy wyniki wyszukiwania, aby pokazać restauracje, które możesz zarezerwować bezpośrednio na Yelp. Firmy te płacą Yelp za używanie systemu rezerwacji Yelp.