Szukasz firmy? Szukaj na Yelp.pl albo przejdź do Yelp dla właścicieli firm

Centrum wsparcia

 
How can we help?
Czym jest kara za nakłanianie do pisania recenzji?

Firmy nie powinny ani prosić ani nakłaniać do pisania recenzji na Yelp, ponieważ prowadzi to do zamieszczenia treści niezgodnej z rzeczywistością. Dotyczy to przyjaciół, rodziny i oczywiście klientów. Zachęcanie do pisania recenzji poprzez oferowanie czegoś w zamian jest niedozwolone jak i współpraca z firmami zajmującymi się wysyłaniem wiadomości e-mail z prośbą o napisanie recenzji. 

Jeżeli zobaczymy przypadek systematycznego nakłaniania do pisania recenzji, zastosujemy karę wpływającą na pozycję rankingu strony biznesowej w wyszukiwarce. Firmy mogą uniknąć kary za nakłanianie do pisania recenzji przestrzegając zasady i politykę Yelp.

Notoryczne próby manipulowania reputacją firmy i podwyższanie pozycji w rankingu poprzez nakłanianie lub kupowanie recenzji na Yelp może doprowadzić do ostrzeżenia konsumenta na stronie firmowej.

Zobacz nasz Przewodnik do sukcesu dla właścicieli firm, który pokazuje właściwe sposoby funkcjonowania na Yelp.

Dlaczego Yelp stosuje kary wpływające na pozycję w rankingu w wynikach wyszukiwania za nakłanianie do pisanie recenzji?
Promowanie stronniczych recenzji lub firm, które mają fałszywie zawyżoną pozycję wprowadza konsumentów w błąd i nie jest w porządku w stosunku do firm, które zdobyły dobrą reputację, przestrzegając zasady Yelp.

Co dokładnie oznacza kara wpływająca na pozycję w rankingu?
Oznacza to, że firma będzie wyświetlana dużo niżej w wynikach wyszukiwania na Yelp, ponieważ jej aktualna pozycja jest sztucznie zawyżona.

Skąd mam wiedzieć, czy dostałem karę?
Firmy otrzymują na swoje konto właściciela firmy powiadomienie i oddzielnie wiadomość e-mail.

Czy mogę uniknąć kary?
Tak! Dowiedz się więcej jak wysłać formularz weryfikacji przestrzegania zasad, aby uniknąć kary wpływającej na pozycję w rankingu.

Jaki jest okres trwania kary?
Degradacja w wynikach wyszukiwania pozostanie aktywna do momentu aż potwierdzimy, że firma przestała nakłaniać do pisania recenzji.

Need Help? Call us.

(888) 717-0532

Available Mon-Thurs, 5am - 7pm PST; Fri, 5am - 6pm PST; Sat-Sun, 8am - 4pm PST.

Average wait time: less than 30 secs.