Szukasz firmy? Szukaj na Yelp.pl albo przejdź do Yelp dla właścicieli firm

Centrum wsparcia

 
How can we help?
Czym jest program Ochrona konsumenta?

Należy zaznaczyć, że ta funkcja jest obecnie dostępna wyłącznie w Stanach Zjednoczonych.

Wprowadziliśmy nasz program alertów konsumenckich w 2012 roku, aby ostrzegać ludzi, gdy widzimy bezczelne próby manipulowania ocenami i recenzjami - albo kupując / zachęcając ludzi do recenzji, pisząc kilka recenzji z tego samego adresu IP (pomocny wskaźnik, że może brakować im autentyczności), uzyskując recenzje od oszukańczego ringu lub grożenie recenzentom działaniem prawnym. Podczas gdy nasze oprogramowanie rekomendacyjne wykonuje świetną robotę, usuwając niewiarygodne recenzje, nie musisz nic robić, ponieważ nasz zespół dochodzeniowy zawsze pracuje.

Gdy wysyłamy alert, w sekcji recenzji na stronie firmowej pojawia się komunikat ostrzegawczy informujący użytkownika o konkretnym działaniu, o którym się dowiedzieliśmy, czasem z linkiem do przejrzenia dowodów. Użytkownik musi ręcznie zamknąć wyskakujące okienko, aby przeczytać którąkolwiek recenzje.

Ważne jest, aby pamiętać, że wysyłając alerty nie działamy w pośpiechu - nasz zespół starannie gromadzi dowody i przeprowadza zasadzki. W przypadkach innych niż prawnie udokumentowane, ostrzeżenie dla konsumenta zostanie na ogół usunięte ze strony firmowej po 90 dniach, jeśli zachowanie naganne ustanie. Alerty konsumenckie oparte na dokumentacji prawnej są poddawane ponownej ocenie w poszczególnych przypadkach. Możesz przeczytać więcej o alertach konsumenckich i innych sposobach zwalczania niepoprawnego zachowania w Yelp, aby pomóc konsumentom w sekcji Inicjatywy Ochrony Konsumentów (Consumer Protection Initiative) na naszym blogu.
User-added image