Szukasz firmy? Szukaj na Yelp.pl albo przejdź do Yelp dla właścicieli firm

Centrum wsparcia

 
Yelp Support Center

Jak mogę odpowiedzieć na recenzję mojej firmy?

Jeżeli już zarejestrowałeś swoją stronę firmową, masz opcję odpowiadania na recenzję poprzez komentarz publiczny, wysłanie bezpośredniej wiadomości do użytkownika lub obie opcje na raz.
Zalecamy zacząć od komentarza publicznego. Komentarze publiczne pojawiają się poniżej recenzji i są widoczne dla wszystkich użytkowników, którzy przeglądają Twoją stronę. Komentarz publiczny pokazuje Twoje zaangażowanie w obsługę klienta.

Jeżeli masz zarejestrowanych kilkanaście stron firmowych na Yelp, będziesz musiał wybrać konkretną lokalizację z dolnego, lewego paska zanim podejmiesz następujące kroki.

Pamiętaj, że prawdziwe zdjęcie profilowe i zatwierdzone konto właściciela firmy, jest wymagane, aby odpowiadać na recenzje. Recenzenci są bardziej otwarci na dialog, kiedy czują że rozmawiają z prawdziwą osobą.

Odpowiedź na pozytywną recenzję jest prosta. Zacznij od publicznego komentarza, w którym szczerze i osobiście dziękujesz. To wszystko. Dla komentarzy 4 i 5 gwiazdkowych masz opcję wysłania szybkiego podziękowania, klikając wiadomość “Dziękuję” pod recenzją. Wprawdzie osobisty komentarz publiczny z podziękowaniem będzie lepszy, ale szybkie podziękowanie również się sprawdzi.

W przypadku krytycznych komentarzy, zatrzymaj się i potraktuj je jako cenną informację. Każda firma ma obszary, które może poprawić. Mając to na uwadze, weź głęboki oddech i zbierz swoje myśli, zanim napiszesz odpowiedź. To pozwoli złagodzić jej ton. Zalecamy by rozpocząć od komentarza publicznego. Dzięki temu zdobędziesz uznanie za obsługę klienta. Kolejnym krokiem jest próba załagodzenia sytuacji. Twoja odpowiedź reprezentuje Twoją firmę. Nie powinieneś zniechęcać do siebie klientów przez pochopne odpowiedzi. Na sam koniec, nie przejmuj się. Nie możesz zawsze zadowolić 100% swoich klientów. Skup się na nauce, rozwoju i zapewnieniu doskonałej jakości usług.
 
Instrukcje dla:


Jak odpowiedzieć na recenzję poprzez komentarz publiczny

 1. Przejdź do działu Recenzje swojego konta firmowego
 2. Znajdź recenzję i kliknij w Dodaj komentarz publiczny
 3. Wprowadź swój tekst i kliknij w Podgląd
 4. Sprawdź tekst i kliknij w Opublikuj komentarz
Jeśli chcesz edytować lub usunąć swój komentarz, kliknij przycisk menu (trzy kropki) po prawej stronie komentarza i wybierz Edytuj komentarz lub Usuń komentarz.
 

Jak odpowiedzieć na recenzję poprzez bezpośrednią wiadomość

 1. Przejdź do działu Recenzje swojego konta firmowego 
 2. Znajdź recenzję i kliknij w Wyślij bezpośrednią wiadomość 
 3. Wprowadź swój tekst i kliknij w Wyślij 

Jak odpowiedzieć na recenzję z aplikacji Yelp dla właścicieli firm

 1. Wybierz Aktywność w bocznym pasku menu
 2. Wybierz Recenzje 
 3. Wybierz recenzję, na którą chciałbyś odpowiedzieć
 4. Stuknij w pasek u dołu ekranu, na którym jest napisane Napisz odpowiedź...
 5. Napisz swoją odpowiedź i stuknij w Następne 
 6. Zobacz podgląd odpowiedzi. Przesuń przełącznik Odpowiedz publicznie na Wł., jeżeli chciałbyś, aby był to publiczny komentarz na stronie firmowej (przełącznik ustawiony na Wył. będzie wysłany jako bezpośrednia wiadomość do recenzenta)
 7. Stuknij w Opublikuj

(Górna część strony)

Jak podziękować recenzentowi

Jeśli chcesz podziękować recenzentowi za opinię 4 lub 5 gwiazdek możesz wysłać notkę z podziękowaniami klikając przycisk "Dziękujemy" pod recenzją na swoim koncie właściciela firmy. Spowoduje to wysłanie wiadomości z podziękowaniem bezpośrednio do użytkownika, która nie będzie wyświetlana publicznie w witrynie, ale będzie widoczna tylko dla tego użytkownika.
 

(Górna część strony)