Szukasz firmy? Szukaj na Yelp.pl albo przejdź do Yelp dla właścicieli firm

Centrum wsparcia

 
How can we help?
Nie zabiegaj o recenzje

Możesz szkodzić ocenie swojej firmy na Yelp proaktywnie prosząc swoich klientów o recenzje.

Nasze oprogramowanie rekomendacyjne jest tak zaprojektowane, by eksponować recenzje od osób chcących dzielić się swoimi doświadczeniami ze społecznością. Większość firm prosi o recenzje jedynie zadowolonych klientów, co prowadzi do nieobiektywnych recenzji. W związku z tym oprogramowanie rekomendacyjne cały czas aktywnie identyfikuje takie recenzje i nie rekomenduje ich. Sekcja Wskazówki dla właścicieli firm w Wytycznych treści, które są częścią naszego Regulaminu i warunków korzystania wyraźnie podkreślają, że firmy nie powinny namawiać do pisania recenzji na Yelp. 
 

Firmy, które radzą sobie na Yelp najlepiej to te, które zapewniają świetną obsługę wszystkim klientom, bez oczekiwania czy zachęt, by klienci pisali recenzje na temat swoich doświadczeń.

Oto kilka wskazówek, jak nie zaszkodzić swojej ocenie na Yelp:

  • Nie proś klientów, subskrybentów newslettera Twojej firmy, rodziny, przyjaciół czy kogokolwiek innego, by pisali recenzje na temat Twojej firmy.
  • Nie organizuj konkursów dla swoich pracowników mających na celu zbieranie recenzji.
  • Nie przeprowadzaj ankiet, w których znajduje się prośba o recenzje od użytkowników, którzy odnieśli pozytywne wrażenia o Twojej firmie.
  • Nie oferuj pieniędzy, prezentów lub zniżek w zamian za recenzje - może to zniechęcić niektórych klientów i może też być nielegalne. Yelp ma program Alertów Konsumenckich, by informować użytkowników o tego typu działalności. Z tego samego powodu nie należy również zachęcać użytkowników do usuwania recenzji.

Najlepszy sposób na zdobycie wysokiej jakości, obiektywnych recenzji o firmie to dbanie o to, by doświadczenie konsumenckie było jak najlepsze, a nie proszenie klientów o pisanie recenzji na Yelp.

Aby dowiedzieć się więcej i uzyskać bardziej szczegółowe informacje, zapoznaj się z naszym oficjalnym wpisem na blogu dlaczego nie należy nakłaniać do pisania recenzji. Aby uzyskać wskazówki jak najlepiej korzystać z Yelp, sprawdź nasz Przewodnik do sukcesu.